Pogrzeb ONLINE w 2021 roku? To moĹźliwe...
Data: 2021-02-23 14:39

pogrzeb w pandemii

Czy moĹźliwy jest pogrzeb ONLINE w 2021 roku?

Rok 2021, pomimo, Ĺźe jeszcze nie dobiegł końca, juĹź określany jest mianem trudnego, dziwnego, smutnego. Wszyscy musieliśmy zderzyć się z nową rzeczywistością, jaką jest Ĺźycie w pandemii koronawirusa. Nabraliśmy przez to nowych nawyków, wynieśliśmy wiele lekcji. Z pewnością nowym zwyczajem jest moĹźliwość uczestnictwa w pogrzebie przez Internet, jaką daje lubelska firma Relive.

Jeszcze rok temu oglądanie transmisji z pogrzebu bliskiej, lub po prostu znanej nam osoby mogłoby wydawać się lekceważące czy niegodne. Teraz dla osób przebywających na kwarantannie, osób starszych, przebywających za granicą czy po prostu tych bojących się o swoje zdrowie i Ĺźycie, staje się to jedyną moĹźliwą formą poĹźegnania zmarłego. Transmisja z uroczystości pogrzebowej odbywa się w pełni profesjonalnie, bo Panowie Tomasz Jurowicz i Andrzej Maj mają doświadczenie ze streamingiem jeszcze z czasów sprzed pandemii. Dyskretnie wykonują swoją pracę, aby zachować naleĹźytą pogrzebowi powagę. Uroczystość pogrzebowa pozostaje przy tym wszystkim prywatna, bo oglądać transmisję mogą tylko Ĺźałobnicy posiadający spersonalizowany link.

Znakiem czasu jest równieĹź posiadanie – jak mówią Ĺźałobnicy – pięknej pamiątki, jaką jest nagranie z uroczystości. Panowie z firmy Relive tworzą równieĹź prezentacje na temat zmarłej osoby, które stają się częścią filmu. Okazuje się, Ĺźe ukoić ból po stracie moĹźna poprzez wracanie do tak intymnej i waĹźnej chwili, jaką jest pogrzeb bliskiej osoby. Usługa streamingu pogrzebu jest nowa, ale z pewnością rozwojowa, zapewne wpisując się w usługi branĹźy funeralnej na stałe.

Ocena: 6
Komentarze