Zakład pogrzebowy w Krakowie - jak wybrać?
Data: 2021-10-18 11:07

zakład pogrzebowy Kraków

Zakład pogrzebowy jest miejscem, które pomaga w najtrudniejszych chwilach w życiu, czyli po starcie bliskiej osoby. W obecnych czasach działają one na tyle precyzyjnie, że pracownicy załatwiają kompleksowo niemal wszystko to, co jest związane ze śmiercią danej osoby. Personel zakładu pogrzebowego pomaga zdecydować jak dokładnie ma wyglądać pogrzeb i jak powinno się zorganizować tę przykrą uroczystość.

Zakład pogrzebowy w Krakowie – czym się zajmuje?

Zakład pogrzebowy w Krakowie to jedno z przykładowych miejsc w Polsce zajmujące się nie tylko transportem zwłok, ale również przygotowaniem zwłok do godnego pochówku. Dodatkowo, usługi pogrzebowe w Krakowie czy też w innych miejscowościach posiada w swojej ofercie szeroki wybór zarówno trumien, jak i coraz bardziej popularnych urn. Usługi pogrzebowe obejmują też pomoc w załatwianiu urzędowych formalności i kościelnych. Podstawą jest jednak przetransportowanie ciała zmarłego i umieszczenie go w trumnie, jak również dokonanie ostatnich poprawek ciała.

Inne zadania zakładu pogrzebowego w Krakowie

Zakład pogrzebowy zajmuje się niemal wszystkim tym, czym powinna się zająć rodzina. Te działania mają na celu przede wszystkim zminimalizowanie ogromnego stresu najbliższych. Usługi pogrzebowe są świadczone także w ramach sprzedaży wiązanek oraz kwiatów pogrzebowych, nagrobków czy też zniczy. Kiedy życzeniem jest kremacja to personel składa prochy w urnie, a jeśli dany zakład pogrzebowy nie posiada własnego krematorium to pracownicy pośredniczą podczas organizacji kremacji.

Usługi Pogrzebowe Kraków

Zakład pogrzebowy w Krakowie – jak działa?

Zakład pogrzebowy w Krakowie odpowiednio przygotowuje ciało zmarłego. Istotne jest, aby było ono umyte i właściwie przygotowane. Zwłoki muszą być przede wszystkim dokładnie odkażone. Pracownicy zakładu pogrzebowego często malują i czeszą zmarłego, aby lepiej wyglądał w trumnie. Ubrania zwykle dostarcza najbliższa rodzina, jednak coraz więcej zakładów oferuje również zakup ubrań w danej palcówce.

Organizacja formalności następuje z chwilą uzyskania aktu zgonu. Personel zakładu pogrzebowego może na tym etapie zgłosić śmierć w USC, ZUS-ie i miejscu pracy. Wszystko musi być zgodne z prawem.

Msza Święta za zmarłego i jego pochówek to kolejna czynność wykonywana w ramach usług pogrzebowych w Krakowie. Pracownik zakładu pogrzebowego kontaktuje się wtedy z proboszczem z danej parafii i umawia Mszę. Ponadto, wykopanie dołu w miejscu pochówku trzeba też wcześniej zarezerwować. Usługi pogrzebowe obejmują również nagrobki czy też epitafia.

Zakład pogrzebowy w Krakowie – jak wybrać odpowiedni?

W dzisiejszych czasach trzeba uważać na firmę, której zleca się wykonanie danej usługi. Zaleca się wcześniejsze sprawdzenie opinii wśród rodziny, znajomych bądź w Internecie. Warto porównać również oferty kilku zakładów pogrzebowych znajdujących się w okolicy. Niekiedy w tej samej cenie albo niewielkiej różnicy inny zakład świadczy większą ilość usług.

Usługi pogrzebowe w Krakowie – podsumowanie

Śmierć bliskiej osoby stanowi ogromny cios dla każdego z nas. Nikt nie jest na to przygotowany, gdyż zwykle dzieje się to za szybko… To ogromna strata, przez którą mało kto potrafi myśleć racjonalnie w tym najtrudniejszym czasie. Zarówno rodzina, jak i bliscy są bardzo zrozpaczeni w tym okresie. Zakład pogrzebowy niesie zatem wtedy pomoc, aby odciążyć rodzinę zmarłego w załatwianiu najważniejszych czynności. Dzięki temu uczestnicy pogrzebu mogą skupić się wyłącznie na pożegnaniu zmarłego.

Jeśli szukasz zakładu pogrzebowego z Krakowa (województwo małopolskie), zapraszamy do naszego katalogu:
Zakład Pogrzebowy Małopolskie

Ocena: 6
Komentarze